chcesz korzystać z naszych zdjęć?

kilka kwestii prawnych

Internet to fascynujące narzędzie, powstałe z możliwości dzielenia się rzeczami z innymi ludźmi. Respektujemy tę zasadę, jednak jako Twórcy, musimy również dbać o zabezpieczenie naszych własnych praw.

To co robimy, jest przede wszystkich wartością intelektualną – naszym trudem, wiedzą i wizją, włożoną w stworzenie pięknego kadru. Prosimy o respektowanie praw własności do naszych zdjęć.

Aby było Ci łatwiej, określamy konkretne zasady. Jeżeli wszyscy będziemy się do nich stosować, zatrzymamy całe zło tego świata.

Jeżeli na konkretnej podstronie nie zastrzeżono inaczej, udostępniamy Wam nasze zdjęcia na warunkach licencji Creative Commons 4.0 (uznanie autorstwa-użycie niekomercyjne-na tych samych warunkach). Dokładna treść licencji dostępna jest na tej stronie: (CC BY-NC-SA 4.0).

co to dla Ciebie oznacza?

(To tylko krótkie opracowanie założeń licencji. Link do pełnego tekstu znajduje się na końcu artykułu)

1. Możesz pobierać i udostępniać nasze zdjęcia, jednak pod warunkiem wskazania autorstwa. Wskazanie autorstwa powinno mieścić się w widocznym miejscu w bezpośrednim sąsiedztwie zdjęcia i być skonstruowane według wzoru:

– w serwisach www (nazwa Agencji jest aktywnym linkiem do strony głównej lub strony projektu w ramach witryny saf.edu.pl):

Zdjęcie wykonał Jan Kowalski z Studencka Agencja Fotograficzna UAM

– w kanałach social media (nazwa Agencji jest aktywnym odnośnikiem do profilu SAF w danym portalu społecznościowym):

Zdjęcie wykonał Jan Kowalski z Studencka Agencja Fotograficzna UAM

– w przekazach drukowanych:

fot. Jan Kowalski z Studenckiej Agencji Fotograficznej UAM

– w filmach, animacjach itp:

wyraźne zaznaczenie, że dzieło zawiera materiały należące do Studenckiej Agencji Fotograficznej w napisach końcowych, lub jeżeli takich nie będzie, to w momencie wyświetlania naszych materiałów.
W przypadku dodawania na YouTube, Vimeo lub podobne platformy filmowe, dodatkowo oznaczenie autorstwa w opisie filmu.

W przypadku niezastosowania się do powyższej zasady, pobranie i użycie naszego zdjęcia jest kradzieżą.

2. Możesz pobierać i udostępniać nasze zdjęcia, jednak nie możesz czerpać z tego jakichkolwiek korzyści materialnych.

Jeżeli chcesz użyć naszego zdjęcia w komercyjnym celu, odezwij się do nas na kontakt@saf.edu.pl. Lubimy dostawać wynagrodzenie za naszą pracę więc na pewno się dogadamy.

3. Możesz pobierać i udostępniać nasze zdjęcia, a nawet je przerabiać, pod warunkiem, że nowe dzieło (w skład którego wejdą nasze zdjęcia), będzie udostępnione innym osobom na tych samych zasadach, czyli licencji Creative Commons. Pamiętaj jednak, że gdy swoim fotomontażem urazisz kogoś, odpowiedzialność będzie spoczywać tylko i wyłącznie na Tobie.

Jako twórcy nie możemy cofnąć raz danej zgody na wykorzystanie utworu. Oznacza to, że od czasu aż będziesz przestrzegał prostych zasad, opracowanych powyżej, nie spadnie Ci włos z głowy a my też będziemy szczęśliwi. W przypadku nieprzestrzegania naszych reguł, nie wykluczamy podjęcia środków prawnych, aby zabezpieczyć nasze prawa.

Pełna treść licencji raz jeszcze: KLIKNIJ