Co to jest ekspozycja fotografii? #1

Podążając za Wikipedią, zdrowym rozsądkiem, logiką oraz kilkoma innymi, można powiedzieć, że:

Ekspozycja to ilość światła padającego na materiał światłoczuły (np. film lub sensor elektroniczny) konieczna dla prawidłowego zrobienia zdjęcia fotograficznego.

Kluczowe dla tych zajęć będą trzy rzeczy: określenie jak wygląda owo „prawidłowe zdjęcie”, zastanowienie się jak regulować ilość światła na zdjęciu oraz powiedzenie sobie gdzie znajduje się ten materiał światłoczuły, do którego światło tak biegnie.

Odpowiedzi na te pytania zawrzemy w trzech krótkich tekstach:

Zdjęcie z nagłówka wykonał Maciej Świstoń.

Tomek Kaczmarek

Opiekun merytoryczny Studenckiej Agencji Fotograficznej. Na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza prowadzę kursy związane z produkcją audiowizualną dla studentów dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Na Wydziale zaraziłem się pasją do fotografii oraz filmowania i tutaj kontynuują ją po studiach. Zawodowo zajmuję się marketingiem internetowym – założyłem agencję marketingową eCommerce Team.