Marsz Równości 2022

W sobotę, 2 lipca kilka tysięcy uczestników XVIII Marszu Równości, po południu, rozpoczęło swoją trasę od plaży Wilda, gdzie wróciły po trzech godzinach. Trasa manifestujących osób przebiegała głównie przez Wildę, między innymi ze względu na liczne remonty w centrum miasta. Według informacji rzecznika komendanta wojewódzkiego policji w Poznaniu uczestniczyło w Marszu Równości około 8 tysięcy osób. Jak co roku, towarzyszył mu Poznań Pride Week, czyli festiwal wydarzeń kulturalnych, warsztatów, dyskusji. Uczestnicy manifestowali przywiązanie do wolności, domagali się „poszanowania praw osób LGBT”, a także pojawiały się żądania liberalizacji ustawy antyaborcyjnej. Podczas przemarszu również można było spotkać kontrmanifestantów, w eskorcie policji.

Władysław Gardasz

Rozpocząłem swoją przygodę z obrazem w dzieciństwie od pracy operatora kamery w branży komercyjnej. Za niedługo zrozumiałem, że interesuje mnie fotografia, ale fotografia na rzecz sztuki. Wskutek tego od dawna jestem artystą fotografem. Odbijam osobistą wizję na zdjęciach, stwarzając unikatową refleksję świata na obrazie. Praktykuję prawie wszystkie nurty fotograficzne i każdego dnia powiększam swoją wiedzę fotograficzną. Jestem otwarty na nowe doświadczenia i współpracę w rozwijaniu fotografii jako sztuki. Poza tym jestem studentem Stosunków Międzynarodowych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza.