Mistrzowski przemarsz kibiców Lech Poznań

21 maja 2022 roku kibice KKS Lech Poznań rozpoczęli huczne świętowanie po zdobyciu tytułu Mistrza Polski przez Kolejorza. W kulminacyjnym momencie uczestniczyło około 20 tysięcy osób. Petardy, race, fajerwerki, głośna muzyka oraz tańce to wszystko miało miejsce na trasie ze Stadionu Poznań do Międzynarodowych Targów Poznańskich. 

Fotografia reporterska i dokumentalna, ze sportowych wydarzeń, to nie tylko zdjęcia z samych rozgrywek i gwiazd sportowych, a także zdjęcia ich kibiców oraz ich emocjami z kuluarów. Często fotograf może być przestraszony tłumem ludzi, w szczególności, gdy potrafią być oni agresywni po spożyciu napojów alkoholowych. Gdy idziesz na takie wydarzenie, musisz być przygotowany na takie zagrożenia jak: przypadkowe uderzenia w aparat lub Ciebie, wybuchy petard pod nogami, padający popiół z rac, spadające fajerwerki na głowę. Właśnie tak było podczas ostatnich świętowań kibiców, ale zawsze istnieje jedno wielkie „ALE”. W zamian za to ryzyko, które przeżyłeś wchodząc do tłumów ludzi, otrzymujesz najlepsze zdjęcia. Podchodząc do ludzi mniej niż na metr, fotografia staje się nasycona wszystkimi emocjami, zapachami i poczuciami, który mają miejsce podczas świętowań. Stosowanie czarno-białych kolorystyk pozwala na przywrócenie uwagi na niektóre, ważne według autora, obiekty, a wykorzystanie pełnej palety kolorów pomaga pokazać uroczysty klimat.  

Autorem zdjęć jest Władysław Gardasz. 

Kto napisał artykuł?

Władysław Gardasz

Rozpocząłem swoją przygodę z obrazem w dzieciństwie od pracy operatora kamery w branży komercyjnej. Za niedługo zrozumiałem, że interesuje mnie fotografia, ale fotografia na rzecz sztuki. Wskutek tego od dawna jestem artystą fotografem. Odbijam osobistą wizję na zdjęciach, stwarzając unikatową refleksję świata na obrazie. Praktykuję prawie wszystkie nurty fotograficzne i każdego dnia powiększam swoją wiedzę fotograficzną. Jestem otwarty na nowe doświadczenia i współpracę w rozwijaniu fotografii jako sztuki. Poza tym jestem studentem Stosunków Międzynarodowych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza.