Rok 2020 na naszych fotografiach

U progu Nowego Roku prezentujemy Wam kilka zdjęć, które popełniliśmy w przeciągu minionych 12 miesięcy – wybraliśmy te szczególne, wyjątkowe i z różnych powodów dla nas ważne.

Jednocześnie życzymy, aby rok 2021 przyniósł wiele dobrych chwil, mnóstwa pozytywnych zaskoczeń i jeszcze więcej wspaniałych ludzi!

Pierwszy, historyczny mecz drużyny AMP Futbolu Warty Poznań z Widzewem Łódź. Osobiście jest to dla mnie kadr z serii tych, które wyrażają więcej niż 1000 słów. Pod koniec lutego, po raz pierwszy w życiu, miałam okazję uwiecznić na zdjęciach zawodników AMP Futbolu. Było to cenne doświadczenie, ale też duża lekcja pokory. Abyśmy nauczyli się doceniać to, co mamy. Abyśmy wiecznie nie szukali wymówek. I abyśmy, przede wszystkim, zrozumieli, że niemożliwe istnieje tylko w naszych głowach.
Fot. Klaudia Berda
Moje ulubione zdjęcie z tego roku przedstawia mężczyznę grającego na dudzie w Londynie, w dzielnicy Westminster. Zostało wykonane 29 lutego, czyli w ostatnich dniach „normalności”, kiedy nikt z nas jeszcze nie był świadomy tego, co nas czeka w kolejnych miesiącach. Lubię wracać do tego zdjęcia, bo przywołuje wspomnienia z beztroskich czasów i idealnie oddaje klimat tamtego wyjazdu, którego nie zdołał nam zepsuć nawet padający deszcz.
Fot. Marta Bąkowska
Pedro Tiba: prezentacja zawodników oraz sztabu szkoleniowego Lecha Poznań w sezonie 2020/2021. Szczerze powiedziawszy to nie jest prawdopodobnie najlepsze zdjęcie w 2020 roku w moim wykonaniu. Natomiast fotografia ta jest dla mnie po prostu symboliczna. Podsumowuje tzw. “świat sportu w czasach zarazy”. W końcu kto z nas kilka lat temu by pomyślał, że zawodnicy na prezentacji drużyny będą w maseczkach, a zdobycie autografu ulubionego piłkarza będzie rzeczą niemożliwą ze względu na obostrzenia? #2020
Fot. Klaudia Berda
Dystans, maseczka – to jedne z najczęściej powtarzanych słów roku 2020. Zdjęcie wykonane 8 maja podczas kameralnego spotkania grupy kombatantów chcących upamiętnić zakończenie II wojny światowej.
Fot. Krzysztof Kubiak
To moje ulubione zdjęcie z tego roku, ponieważ pochodzi z pierwszej sesji jaką zrobiłam po otwarciu lasów. Był to szczególny moment dla nas wszystkich, do tego spędzony w towarzystwie genialnej Aleksandry, z którą mogłam swobodnie podziwiać piękno Rezerwatu Żurawiniec.
Fot. Magdalena Opieka
To zdjęcie jest częścią mojego osobistego projektu dokumentalnego, który dotyczy fotografowania bliskich mi osób – rodziny i przyjaciół. Wybrałam tę fotografię, ponieważ wyszła całkowicie spontanicznie a naturalne światło i nietypowa poza nadaje temu zdjęciu niepowtarzalny klimat.
Fot. Martyna Kamzol
Fot. Natalia Kalinowska
Women’s strike
Fot. Władysław Gardasz

Kto napisał artykuł?

SAF UAM