Strajk Kobiet

Martyna

22 października Trybunał Konstytucyjny wydał wyrok ws. aborcji, który zakazuje przerywania ciąży w przypadku ciężkiego uszkodzenia płodu lub nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu. Pomimo pandemii koronawirusa, w całej Polsce od kilku dni tysiące ludzi wychodzi na ulice by wyrazić swój sprzeciw. Protesty mają miejsce również w Poznaniu. Wczoraj przez protestujących zostały zablokowane ulice, potem strajk przeniósł się na plac Wolności. Stąd strajkujący rozpoczęli swój „spacer” odwiedzając m.in . Biuro Prawa i Sprawiedliwości, siedzibę TVP i katedrę na Ostrowie Tumskim, pod którą doszło do przepychanek pomiędzy kibicami Lecha Poznań a strajkującymi. Wszystkich miejsc pilnowała policja. Na kolejne dni zaplanowane są dalsze protesty przeciwko ograniczeniu kobietom prawa do aborcji.

Martyna Kamzol

Jestem absolwentką Wydziału Socjologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu a obecnie studiuję dziennikarstwo i komunikację społeczną. Lubię obserwować otaczającą mnie rzeczywistość stąd zainteresowanie fotografią, która umożliwia mi wyrażenie mojego spojrzenia na świat. Aktywnie uczestniczę w życiu społecznym i kulturalnym dokumentując ważne wydarzenia.