Strajki, protesty, demonstracje – domena naszych czasów

Protesty uliczne stały się jedną z popularniejszych form wyrażania swoich poglądów i przekonań. Ludzie coraz częściej wychodzą na ulice swoich miast, aby zamanifestować sprzeciw, czy nawet złość na sprawy dziejące się wokół nich. Partycypacja zaczyna wzrastać, zwłaszcza w większych miejscowościach. Tam świadomość tego, że zmiana zaczyna się w nas samych zdaje się być największa. Protestują też mniejsze społeczności choć obrazowo pewnie w mniejszym wymiarze.

Demonstracje w obronie obecności Polski w strukturach Unii Europejskiej, protest sprzeciwiający się Lex TVN, protesty po śmierci 30-letnie Izabelli z Pszczyny – to tylko niektóre przykłady z ostatnich kilku miesięcy. Spotkania przybierają różne formy. Od głośnych manifestów, przez wznoszenie banerów, na milczących spacerach kończąc. Niezależnie od formy wszystkie tego typu wydarzenia mają jeden cel – ukazanie przez pewną społeczność swoich przekonań. 

Dzisiaj prezentujemy Wam kilkanaście zdjęć autorstwa naszych redakcyjnych fotografów. Gościliśmy na różnych demonstracjach. Zarówno tych mniejszych, jak i większych. Zachęcamy do obejrzenia poniższej galerii!