Dawid Szafraniak

fotograf

CO ROBIĘ?

Studiuję na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna oraz pracuję jako moderator serwisu otodom.pl. W ramach działalności uniwersyteckiej tworzę fotorelacje dla Radia Meteor i prowadzę dział polityka w gazecie studenckiej Fenestra.
Starałem się próbować wielu rzeczy, w tym rozwijać karierę muzyczną, ale na ten moment osiadłem przy robieniu zdjęć i nie zanosi się na żadne zmiany. O tyle to przyjemne, że mogę łączyć fotografię z podróżami – moją kolejną miłością.

CIEKAWI MNIE…

Zbyt dużo. Nigdy nie potrafiłem skupić się na jednej dziedzinie, toteż obecnie staram się być na bieżąco w temacie polityki krajowej, regionu bliskiego wschodu, nowinkach motoryzacyjnych i hodowli jedwabników. Dodatkowo, z zainteresowaniem śledzę zagadnienia ekonomiczne. Fascynuje mnie w zasadzie wszystko, co jest w jakiś sposób egzotyczne, lub nie jest powszechnym przedmiotem zainteresowań.
Staram się łączyć zbierane informacje ze zwiedzaniem świata, szczególnie tego poza Europą, z nastawieniem na wschód. Bardzo lubię sprawdzać rzeczy, mity i stereotypy widziane czy też zasłyszane od ludzi. Stąd też wiem, że w kolei transsyberyjskiej wcale nie spożywa się aż tyle alkoholu.

W fotografii polubiłem tę sportową – gdy zaczynałem, bałem się jej zupełnie, natomiast dziś staram się regularnie odwiedzać mecze piłki nożnej czy futbolu amerykańskiego.

To wszystko próbuję spajać w formie pisanej. Nadal marzę o własnym blogu podróżniczym, z elementami publicystyki.

fotografia koncertowa