Maciej Świstoń - opiekun merytoryczny SAF

Maciej świstoń

opiekun merytoryczny Agencji

Na życie zarabiam przepychając frazę „fundusze inwestycyjne” na pierwszą stronę wyszukiwarki Google. Robię to na pełen etat, od 8:00 do 16:00 jako Maciej Świstoń, specjalista ds. marketingu i komunikacji wewnętrznej. Firmę i CV możecie sobie sprawdzić na LinkedIN.

Na drugi pełen etat staram się zrobić doktorat na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM. Męczę też studentów ucząc projektowania stron internetowych, reklamy w internecie i przepychania fraz na pierwsze strony wyszukiwarek. Naukowo oglądam paradokumenty i staram się przeczyć tezie, że każdy kto ogląda telewizję – wie jak działają media. Na poważnych konferencjach naukowych rozprawiam o „Szkole” i „19+” starając się trzymać adekwatną do powagi sytuacji minę.

W wolnych chwilach robię zdjęcia, filmy, stawiam strony internetowe i… pomagam. No i chodzę na spacery ze swoim psem.

CIEKAWI MNIE…

…nowe media, kultura popularna, paradokumenty, Asystent Google, elektronika, rower. Sądzę, że żyjemy w idealnych czasach, by robić ciekawe rzeczy. Wystarczy chcieć i nie zamykać się w piwnicy.

MOJE ARTYKUŁY

Jak przygotować zdjęcie do druku?
Krótko i treściwie – skoro mamy już zdjęcia, to trzeba wiedzieć jak je przygotować do druku (1) oraz do przeglądania na monitorach (2).
Skąd wszyscy wiedzą, że położyłem zdjęcie – rzecz o EXIF
Pod zdjęciem – na przykład – pojawiają się informacje o aparacie, przysłonie, migawce czy lokalizacji. Skąd, jak, po co i dlaczego?
Co trzeba wiedzieć o prawach autorskich?
W jaki sposób nie dać się okraść. Ani też nie okradać innych samemu. Kilka tysięcy znaków o prawach autorskich z perspektywy raczej praktycznej.
Od czego jest i jak działa migawka?
Wiele osób uwielbia dźwięk “kliknięcia”, który słychać gdy klikamy spust migawki. Opisuję migawkę!
Czym jest i jak działa przysłona?
Krótkie wyjaśnienie, wzbogacone o masę – nierzadko bezsensownych – własnych komentarzy i anegdot. Czym jest i jak działa przysłona?